آخرین مطالب

کارآفرین اثرگذار ملی و بین‌المللی مطرح کرد:

سند تاریخی کارآفرینان ایرانی الگوی نسل جوان و آینده کشور گزارش، یادداشت و گفت‌و‌گو

سند تاریخی کارآفرینان ایرانی الگوی نسل جوان و آینده کشور

  بزرگنمایی:

ایران مراسم نیوز: یک کارآفرین اثرگذار ملی و بین‌المللی معتقد است کاری که بسیار از آن در کنار تمامی فعالیت‌هایی که انجام داده لذت‌بخش بوده نوشتن کتاب زندگی‌نامه کارآفرینان بزرگ ایرانی است که به عنوان سند تاریخی این کشور چاپ و منتشر می‌شود و برای نسل‌های آینده می ماند. 
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی ایران مراسم نیوز، دکتر رضا یادگاری در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری ایران مراسم نیوز عنوان کرد: چند روز پیش ما شاهرخ ظهیری بنیان‌گذار مهرام را از دست دادیم. اگر کتابش نوشته و ثبت نمیشد کسی نمی دانست بنیان‌گذار مهرام چه کارهایی انجام داده است تا به چنین جایگاهی برسد. همچنین سال گذشته آقای منوچهر سلطانی بنیان گذار شرکت بس را از دست دادیم. اگر کتابش نوشته و در تاریخ ثبت نمیشد کسی نمی‌دانست که این فرد چه آدم بزرگی بوده است. همچنین خیلی افراد دیگر که زندیگنامه آن ها نوشته شده است.

وی ادامه داد: من از بچگی علاقه داشتم که در تاریخ ماندگار شوم از این رو تصمیم گرفتم دیگران را در تاریخ ماندگار کنم تا به این هدفم برسم. اکنون من در حال راه اندازی هتل و رستوران هستم اما هیچ کدام به اندازه این پروژه برایم لذت‌بخش نیست. اینکه توانستم کتاب ها را وارد سایت آمازون کنم یک حرکت بسیار بزرگ بود زیرا در ایران در حال حاضر هیچ کسی نمی‌تواند این کارها را به دلیل تحریم‌ها انجام دهد اما ما با مکاتبات و مذاکراتی که تحت عنوان عرضه موزه کارآفرینان بزرگ ایران به تمام دنیا انجام دادیم، آمازون را مجبور کردیم از این قانون تبعیت کند. زیرا خودش کارآفرین است و کارآفرینان ما را نیز در سایت خود قرار می‌دهد. اکنون حدود 45 کتاب آماده برای بارگذاری در سایت آمازون است و 13 عنوان نیز تحت عنوان کارآفرینان بزرگ ایران بارگذاری شده است. این مسیر ادامه دارد و با فرزندانم نیز صحبت کرده ام که نوشتن سند تاریخی کارآفرینان ایرانی را ادامه دهند.

این کارآفرین اثرگذار ملی و بین‌المللی درخصوص شروع فعالیت نوشتن کتاب کارآفرینان بزرگ ایران تصریح کرد: از سال 1376 این فعالیت را شروع کردیم. در آن زمان من دانشجوی ترم اول کارشناسی مدیریت بازرگانی بودم و هنوز رشته‌ی کارآفرینی در دانشگاه‌های ایران تدریس نمی‌شد. در کتاب‌های درسی مواردی مثل زندگی نامه بیل‌گیتس زیاد بود. ما با وزارت علوم صحبت کردیم که چنین افرادی خارجی هستند و هیچ‌کدام قابل بهره‌برداری برای ما نیستند آن‌ها پاسخ دادند که ما کسی را نداریم! از همان‌جا استارت کار خورده شد زیرا چگونه ممکن است ما با این همه محصول و تولید کسی را نداشته باشیم. در حال حاضر 500 نفر را شناسایی کرده‌ایم. در ابتدا با ناشرهای مختلف کار می‌کردیم تا زمانی که کار بسیار گسترده شد و همسر خودم خانم ثنایی فرد انتشارات کارآفرینان بزرگ را پایه‌گذاری کرد و مجوز گرفت. اکنون با 500 کارآفرین مصاحبه و حدود 300 عنوان چاپ شده و بقیه در مراحل مجوز گرفتن است همچنی در طی این مسیر حدود 3000 کارآفرین دیگر را از وزارت صنایع و مجموعه های دیگر شناسایی کرده‌ایم که برندهای معروف نیستند ولی شرکت‌های بسیار بزرگی هستند. مثلا یک شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی که مردم نمی شناسند اما بسیار شرکت بزرگی است. از این نمونه‌ها بسیار داریم برای همین این راه همچنان ادامه دارد.

یادگاری گفت: برای انتخاب این افراد یا مجموعه‌ها آیتم‌های زیادی را درنظرمی‌گیریم. از نظر اخلاقی، رفتاری، مالی، امنیتی، اینکه چقدر ماندگار بوده‌اند، تعداد سال‌های فعالیتشان که حداقل 5 سال باید کسب و کارشان ادامه داشته باشد، تعداد پرسنلی که دارند، خلاقیت و نوآوری‌هایی که داشته‌اند و مهمترین فاکتوری که ما همیشه درنظر می‌گیریم اخلاق و رفتار فردی است که ما به عنوان کارآفرین و الگو معرفی می‌کنیم. واقعیت این است که ما این کار را ما هیچ وقت سوپرمارکتی درنظر نگرفتیم. به همین دلیل تاکنون کسی از این کتاب‌های ما نتوانسته است ایراد بگیرد چون همه‌ی این افراد گلچین شده هستند. پس این افراد این قابلیت را دارند که به عنوان الگو برای نسل جوان و آینده معرفی شوند. در جهان تاکنون به هیچ عنوان همچنین نمونه‌ای کار نشده است. شاید به صورت فردی انجام شده باشد اما به صورت مجموعه ای و به این نسبت و تعداد اصلا نبوده و به همین دلیل سال گذشته من و همسرم جایزه جلال آل احمد را از وزیر دریافت کردیم.

وی مهمترین دغدغه کارآفرینان را در نحوه زندگی آن‌ها دانست و عنوان کرد: یکی از موارد مهمی که من در زندگی کارآفرینان بزرگ دیده‌ام که در زندگی مردم عادی مشاهده نمی‌شود سبک زندگی‌شان است. مثلا فردی یک ماشین مدل بالا را برای یک روز اجاره می‌کند فقط به این دلیل که جلوی دیگران خود را فردی ثروتمند نشان دهد. اما کارآفرینان بزرگی که من میشناسم اصلا ماشین ندارند و به این مسائل اهمیت نمی‌دهند و با وسیله نقلیه عمومی رفت‌وآمد می کنند در حالی که از نظر مالی بسیار ثروتمند هستند. برخی ها به من می گویند که چرا ماشین مدل بالا خریداری نمیکنی اما من نمیتوانم هرگز به چنین صحبت‌هایی بها دهم زیرا هدفم این نیست که خودم را در ظاهر به دیگران نشان دهم زیرا با کارآفرینان بزرگی زندگی می کنم که اصلا به این مسائل اهمیت نمی دهند.

این کارآفرین اثرگذار ملی و بین‌المللی ادامه داد: کارآفرینی تعاریف زیادی در ایران دارد که درست نیستند. کارآفرین از نظر من یعنی فردی که هنر زندگی کردن بلد است و موضوع این نیست که فردی فقط ثروتمند باشد، بلکه فرد اثرگذار بین‌المللی می‌تواند باشد. در کارآفرینی نکته ای که خیلی مهم است متفاوت زندگی کردن و نگاه کردن است.

یادگاری گفت: توالت عمومی ها در همه ی جای دنیا به یک گونه هستند. نکته ای که در همه جای دنیا به آن توجه نمی کنند این است که همیشه فقط به عنوان سرویس بهداشتی به آن ها نگاه کرده اند. خیلی از سویس بهداشتی های ما در میدان های اصلی قرار گرفته اند، کثیف هستند و ساعت شش بسته می شوند. من بارها به شهرداری تهران گفتم که این سرویس ها را در اختیار شرکت های شوینده بزرگ قرار میدهم. ایده هم این بود که این شرکت های شوینده تبلیغ خود را در این سرویس ها قرار دهند و در عوض وظیفه ساخت و نظافت آن را به عهده داشته باشند. شهرداری نپذیرفت در حالی که زمانی‌که این طرح را با کشورهای دیگر مطرح کردم بسیار برایشان جالب بود. 

این کارآفرین اثرگذار ملی و بین‌المللی درخصوص پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز عنوان کرد: من مدیرمسئول ایران مراسم نیوز، مهندس هاشمی را به خوبی میشناسم. در حوزه رسانه و روابط عمومی بسیار خلاق است و ایده ی راه اندازی پایگاه خبری ایران مراسم نیوز خیلی ایده جالب و جذابی است و ما همچین پایگاه خبری را لازم داشتیم. زیرا زمانی‌که همایش و سمیناری برگزار میشد مرجعی برای رسانه‌ای کردن این رویدادها وجود نداشت در واقع ایران مراسم نیوز مرجع رسمی تمام همایش ها و سمینارهایی است که میخواهند حرفه‌ای دیده شوند. امیدوارم با قدرت به راه خود ادامه دهد زیرا ما به چنین مجموعه ای بسیار نیاز داریم./ لیماحسنی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

سامانه تولید رمز یک بار مصرف بانک سینا فعال است

هم‌اندیشی اعضای پارلمان بخش خصوصی کشور و پایتخت

کنفرانس بین المللی بسته بندی ایران

نمایشگاه کیف، کفش، چرم و صنایع وابسته تهران

نمایشگاه تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی تهران (IRAN HVAC&R)

نمایشگاه بهداشت، ایمنی و محیط زیست، آتش نشانی و امداد و نجات تهران (HSE Expo)

جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو ایران (Iran Nano)

نمایشگاه حمل و نقل عمومی و خدمات شهری تهران

نمایشگاه بین المللی صنعت تهران (TIIE)

نمایشگاه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی تهران (ایران تله کام)

نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران (WATEX)

طرح آذین؛ تسهیلات ارزان قیمت بانک سینا در جهت توانمندسازی بانوان

تغییرات اقلیمی را جدی بگیرید/ ایران پیشرو در انتشار گازهای گلخانه ای

نمایشگاه ایران پلاست (IranPlast)

نمایشگاه کف پوش، موکت و فرش ماشینی تهران

نمایشگاه بین المللی روغن های خوراکی، دانه های روغنی، فرآورده ها، صنایع و ماشین آلات وابسته (SEEDEX)

نمایشگاه شیرینی و شکلات تهران

نمایشگاه بین المللی صنعت گاز ایران

سمینار آموزشی و معرفی بیزینس کوچینگ

همایش بزرگ "حلقه گمشده موفقیت " در استان گیلان برگزار شد

برگزاری جشنواره پانتومیم در زنجان

کنفرانس بین‌المللی اقتصاد جهانی و تحریم‌ها

چهارمین همایش ملی باستان شناسی ایران

اولین کنفرانس بین المللی توسعه پایدار و سلامت روانی-اجتماعی

پنجمین همایش بین المللی مدیریت، روانشناسی و علوم انسانی با رویکرد توسعه پایدار

چهارمین همایش و نمایشگاه ملی اندازه گیری جریان سیالات (میترینگ) در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب

اولین کنفرانس ملی ژئوشیمی کاربردی ایران

نخستین همایش بین المللی شهر هوشمند، چالش ها و راهبردها

جایگاه جامعه شناس در مدیریت کلان کشور

افتتاح نخستین رستوران زنجیره‌ای کتابخوان/ همبرگر بخورید، کتاب هدیه بگیرید

به بهانه ی نمایشگاه حمل و نقل ریلی ایران

ایین شب چراغ نمایش "چشم به راه میرغضب" در تماشاخانه سنگلج

هوشمند سفیدی مردی برای تمام فصول

نمایشگاه نانوتکنولوژی سئول

نمایشگاه صنایع غذایی کره جنوبی (FI Korea)

نمایشگاه مواد غذایی هنگ کنگ

نمایشگاه صنعت گوشت و شیر سائوپائولو (TecnoCarne & Leite)

ایران هلث فرصتی برای اسیب شناسی رویدادها!

اینوتکس پلکانی برای اینده!

برگزاری نخستین جشنواره تجلیل از حامیان فرهنگی

نمایشگاه صنایع غذایی کوالالامپور (MIFB)

نمایشگاه لوازم خانگی و هدایا فرانکفورت (Tendence)

نمایشگاه منسوجات خانگی هند (Heimtextil India)

نمایشگاه داروسازی ژاپن (INTERPHEX)

نمایشگاه مواد غذایی و کشاورزی کنیا (FOODAGRO)

نمایشگاه کیف و کفش چرم شانگهای (BLSE)

نمایشگاه نان و شیرینی اشتوتگارت (Sudback)

نمایشگاه سنگ های تزئینی، معدن، ماشین آلات و تجهیزات مربوطه تهران (IRSE)

نمایشگاه معدن کنیا (Minexpo)

نمایشگاه لوازم تحریر و ملزومات اداری توکیو (ISOT)

تامین اجتماعی
یسنا همایش
شرکت تصویرآفرینان تیروژ
IRAN ZAMIN
7
ehda
8
6
MELI
ANSAR
3
4

پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز

پایگاه خبری تحلیلی ایران مراسم نیوز